طراحی کلاسیک خانه - آشیان آرا

طراحی کلاسیک خانه

فضای کلاسیک شما را به روزهای دور خواهد برد؛ روزهایی که شاید تمامی خاطرات شما در آن نهفته باشد. زمانی که در طراحی یک محیط، تاریخ تأثیر گذار باشد آن طراحی فضای کلاسیک را به وجود می آورد. درست است طراحی کلاسیک خانه، طراحی می باشد که از حس و حال قدیمی تاثیر می پذیرد. تصور کنید محیط خانه ای که قرار است در آن آرامش داشته باشید با استفاده از اکسسوری ها و سبک های کلاسیک طراحی شده باشد؛ مطمئناً شما احساس راحتی دو چندانی در این محیط خواهید داشت.

اما هر طراحی کلاسیکی، نمی ‌تواند یک طراحی کلاسیک موفق باشد. در این راه باید از ایده های نوینی که در زمینه طراحی کلاسیک خانه وجود دارد، مورد استفاده قرار بگیرد. حال سوال پیش می آید که چگونه می توان به این ایده ها دست پیدا کرد؟ در این مورد می توان گفت که مطالعه و استفاده از طراحان خبره می‌ تواند این مهم را برای شما به همراه آورد.

در بخش اول که بخش مطالعه می باشد، شما می توانید از ایده ها و سبک هایی که در طراحی کلاسیک خانه موجود می باشد، استفاده نمایید. اما استفاده از طراحان و مشاوران چیزی در حدود ۸۰ درصد، کار شما را جلو می ‌اندازد. طراحان و مشاوران، علاوه بر اینکه علم کافی در این زمینه دارند، از خلاقیت لازم برای طراحی یک محیط به صورت کلاسیک بهره مند می باشند.

طراحی کلاسیک خانه یا برگشت به عقب؟

شاید طرح این سوال برای بعضی از افراد عجیب و غریب باشد. اما جالب است که بدانید بسیاری از افراد تصور می کنند که طراحی کلاسیک برگشت به عقب است. در ذهن بسیاری از افراد این تصور وجود دارد که طراحی کلاسیک یک فضای قدیمی را به وجود می‌ آورد. آن ها تصور می کنند که با استفاده از طراحی های قدیمی که به سبک کلاسیک موسوم می باشد، پول خود را دور ریخته اند. این دیدگاه، دیدگاهی کاملاً اشتباهی است.

طراحی کلاسیک خانه پر از روح است؛ پر از عشق است، پر از تاریخ و هنر است. زمانی که شما با استفاده از سبک های کلاسیک اقدام به طراحی می نمایید، باید ذوق، هنر و عکس هایی از تاریخ را توام با هم در نظر بگیرید. زمانی که این ۳ با یکدیگر تلفیق شوند، مطمئنا فضایی به وجود خواهد آمد که چشم همگان را به خود جلب می کند. پس این طراحی نه تنها رو به عقب نمی باشد، بلکه از بهترین، زیباترین و پرکاربردترین طراحی های حال حاضر است.

ویژگی های طراحی کلاسیک خانه

طراحی کلاسیک خانه دارای یک سری از ویژگی های خاص و متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که همین ویژگی های جذاب طراحی کلاسیک خانه، موجب جذب افراد شده است. شاید از خود می پرسید که این طراحی ها چه ویژگی هایی دارند؟ در این مورد باید گفت نظم دهی، تقارن سازی از مهمترین ویژگی های این سبک می باشد.
بسیاری از افراد این سبک را تجمل گرایی و زندگی به سبک سلطنتی می‌ دانند. در این مورد باید گفت، تقریباً نظر آن ها درست است. سبک هایی که در طراحی کلاسیک خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد، با استفاده از سبک های رومی و یونان باستان در نظر گرفته شده است و همین موضوع دیدگاه افراد را به سمت سلطنت و تجمل گرایی سوق می دهد.
در طراحی کلاسیک یک نقطه کانونی در نظر گرفته می شود. ممکن است که این نقطه چیزی شبیه شومینه باشد. با در نظر گرفتن این نقطه می توان مبلمان را در نزدیکی آن گرد آورد. توجه داشته باشید که یکی دیگر از ویژگی هایی که در این سبک از طراحی باید رعایت شود، توجه به رنگ ها می باشد. معمولاً رنگ های طلایی و شیری در طراحی یک محیط کلاسیک تاثیر بسیار زیادی دارد.

طراحی کلاسیک در فضای آشپزخانه

جایگاه آشپزخانه در طراحی کلاسیک خانه مهمترین بخش این طراحی می باشد. در نظر گرفتن بهترین فضا برای آشپزخانه امری مهم می‌ باشد. برای این مهم بهتر است که در همان مرحله نقشه برداری جای آشپزخانه را در خانه مشخص نمایید. لذا در این مورد مشورت با یک طراح دکوراسیون به شدت احساس می شود.
یک سری از پارامترها در طراحی فضای آشپزخانه به صورت کلاسیک تاثیرگذار می باشند. از این پارامتر ها می توان به استفاده از رنگ های سفید یا کرم اشاره کرد. معمولاً در طراحی کلاسیک این رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. از دیگر پارامترهایی که برای طراحی مورد استفاده قرار می گیرد، توجه به سبک کابینت ها می باشد. بهتر است که سبک کابینت ها در فضای کلاسیک به صورت ساده باشد. بهتر است با توجه به فضای خود، از طراحان در این امر کمک بگیرید. طراحان ایده های خارق العاده ای را در فضای آشپزخانه به شما ارائه می دهند که ممکن است حتی ثانیه ای به آن فکر نکرده باشید.

طراحی کلاسیک در فضای اتاق ها

در طراحی کلاسیک، فضای اتاق ها بسیار مهم می باشند. اتاق کلاسیک جزو محبوب ترین اتاق ها محسوب می شود. البته این محبوبیت تنها به دلیل کلاسیک بودن آن نمی باشد. این محبوبیت از آن جهت است که حس خوبی را به شما القا می کند. احساس کسلی را از شما دور می نماید. در طراحی اتاق کلاسیک باید به یک سری از نکات توجه شود. از این نکات باید به انتخاب مبلمان زیبا اشاره کرد. رنگ ‌های روغنی نیز می ‌توانند در زیبایی و درخشندگی آن تاثیر مثبتی داشته باشند.
معمولا رنگ سفید، کرم و طلایی مشخصه های یک اتاق کلاسیک به شمار می رود. در طراحی این اتاق ها ایده های مختلفی وجود دارد. استفاده از طراحان در این بخش هم می‌تواند کمک ویژه ‌ای به شما کند.

برای طراحی طراحی کلاسیک خانه چگونه عمل کنیم

برای طراحی کلاسیک خانه، روندهای مختلفی تعریف شده است. قبل از اینکه خانه خود را برای طراحی کلاسیک آماده کنید، باید چینش دیوارها و ستون ها را در نظر بگیرید. مطمئناً طراحی کلاسیک خانه با طراحی مدرن نقشه متفاوتی دارد. پس باید نتیجه گرفت که گام ابتدایی برای به وجود آوردن طراحی کلاسیک خانه، توجه به معماری آن می باشد.
پس از آنکه معماری خانه را طبق طراحی کلاسیک انجام دادید، حال زمان آن رسیده که از طراحان داخلی استفاده کنید. شاید ژورنال ها و عکس های متفاوتی که در فضای مجازی و حقیقی موجود می باشند، برای دست به کار شدن افراد و انجام طراحی کلاسیک تا حدودی کافی باشد. اما این کار مانند راه رفتن بر روی لبه تیغ است.
استفاده از مشاوران و افرادی که به طراحی کلاسیک خانه مسلط می باشند، بهترین گزینه می باشد. شما می توانید این مشاوره ها را در زمان طراحی معماری خانه به کار بگیرید.
مشاوران در این زمینه می‌ توانند چگونگی انتخاب رنگ، چگونگی استفاده از متریال مختلف برای طراحی و نکاتی این چنینی را به شما ارائه دهند. شرکت های مختلفی هستند که در این زمینه فعالیت داشته و می توانند بهترین طراحی را با کمترین هزینه برای شما به همراه آورند. طراحی کلاسیک در بسیاری از اوقات نسبت به طراحی مدرن سخت تر می باشد. پس بهتر است از متخصصان این امر بیشتر استفاده شود.
مشاوران ما می توانند این مشاوره ها و طراحی ها را از ابتداری معماری داخلی خانه، تا پایان طراحی دکوراسیون به شما ارائه دهند.


جهت دریافت مشاوره با آشیان آرا تماس بگیرید
021-44030289