آشپزخانه کلاسیک - آشیان آرا

آشپزخانه کلاسیک

وقار و سنگینی دو واژه ای هستند که در سبک کلاسیک به آنها برخورد می کنیم. در کلاسیک روحی دمیده شده که همگان را به خود جذب می‌ کند. بلاشک طراحی کلاسیک در هر فضایی همگان را به خود جلب خواهد کرد. حال تصور کنید که دکوراسیون داخلی آشپزخانه با استفاده از سبک کلاسیک طراحی شده باشد. مطمعناً آن آشپزخانه شکوه و جلال خاصی به خود پیدا می کند.

آشپزخانه کلاسیک در فضای خانه ای زیبا می باشد که تمام ارکان طراحی آن خانه کلاسیک باشند. امروزه افراد با ذوق، سبک کلاسیک را برای طراحی آشپزخانه خود استفاده می نمایند. آشپزخانه کلاسیک دارای یک طراحی شیک و کاربردی می باشد. طراحی که می ‌تواند راحتی و آرامش را برای شما فراهم نماید.

در آشپزخانه کلاسیک ارکان مختلفی موجود می باشند. این آشپزخانه ویژگی های منحصر به فردی دارد. نوع کابینت در طراحی آشپزخانه کلاسیک، حرف اول را می‌ زند. توجه داشته باشید که طراحی آشپزخانه کلاسیک نسبت به طراحی آشپزخانه های مدرن از دقت بالاتری برخوردار می باشند. هر چقدر که به سمت این فضا پیش برویم طراحی آن سنگین ‌تر می ‌شود. پس باید از افراد خبره و باتجربه در این طراحی استفاده نمود.

آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه باید با سایر بخش‌های خانه تطابق داشته باشد. به طور مثال اگر شما در حال و پذیرایی خود از طرح های مدرن استفاده کرده اید، استفاده از سبک کلاسیک در آشپزخانه بیهوده می باشد.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال دکوراسیون های مدرن می باشند. اما فردی که برای آشپزخانه خود، به دنبال سبک کلاسیک می رود، خاص پسند است. روح دمیده شده در سبک کلاسیک به گونه ای می باشد که افراد با سلیقه را به سمت خود جذب می کند. افرادی سبک کلاسیک را انتخاب می‌ کنند که آرامش برایشان مهم است.

حال باید به سراغ سبک کلاسیک در طراحی آشپزخانه برویم، باید ببینیم که در این سبک چه ویژگی هایی نهفته است که باعث جذب افراد می شود؟ در این مورد باید گفت که تجمل گرایی و باشکوه بودن سبک کلاسیک باعث می ‌شود تا افراد از این طرح برای آشپزخانه خود استفاده نمایند. طراحانی که سبک کلاسیک را در آشپزخانه پیاده می ‌کنند، کار بسیار سختی دارند. پس باید توجه داشته باشید که اجرای سبک کلاسیک در فضای آشپزخانه به هیچ وجه توسط افراد عامی امکان پذیر نمی باشد.

بهتر است که در این زمینه از افراد خلاق و خبره در زمینه طراحی استفاده نمایید. ویژگی های مختلفی مانند نوع طراحی کابینت، نوع رنگی که در آشپزخانه استفاده می شود و قرارگیری اشیا در آشپزخانه کلاسیک، مهم ‌ترین مشخصه‌ های این آشپزخانه می باشد. افراد باید به درستی این مشخصه ها را مورد توجه قرار دهند.

در این زمینه شما می توانید از رهنمودهای مشاوران و طراحان استفاده نمایید.

جایگاه کابینت در آشپزخانه کلاسیک

همانطور که در بالا به آن اشاره شد کابینت در آشپزخانه کلاسیک مهم ترین نقش رابازی می ‌کند. کابینت آشپزخانه کلاسیک ویژگی های ساختاری متفاوتی را دارد. در آشپزخانه های مدرن از کابینت هایی با سطوح صاف و صیقلی استفاده می ‌شد. اما در آشپزخانه های کلاسیک کابینت ها با استفاده از طراحی های منبت و معرق به همراه برجسته سازی های مختلف و حکاکی هایی که بر روی چوب صورت می‌گیرد، طراحی می شوند. معمولاً برای طراحی این نوع از کابینت ها از رنگ های مات استفاده می‌ کنند. قفسه های این نوع از کابینت ها بسیار جادار هستند. در طراحی کابینت کلاسیک ویترین و بوفه نقش بسیار مهمی را دارد.

لذا طراحی این نوع از کابینت ها با سر ستون ها و دستگیره های مختلف کلاسیک صورت می گیرد. سعی کنید در این نوع از کابینت ها قرینه سازی را رعایت نمایید. دکوری های مناسبی را در فضاهای مختلف این کابینت قرار دهید. چراغ هایی را برای آن در نظر بگیرید و به طور کل آن را با ایده های خلاقانه، باشکوه به نظر برسانید. معمولاً این نوع از کابینت ها یکپارچه ساخته می شوند.

سعی کنید که با استفاده از یک نمای شومینه مانند، هود را مخفی نمایید.همانطور که می بینید این طراحی بسیار سخت است و در عین حال باید از افرادی در این زمینه استفاده نمایید که عمیقاً به علم طراحی کلاسیک آشنا می باشند و می دانند که چگونه کابینت شما را طراحی نمایند.

طراحی رنگ در آشپزخانه کلاسیک

نوع رنگ در طراحی آشپزخانه کلاسیک از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد در طراحی آشپزخانه کلاسیک، از رنگ های سفید یا کرم استفاده می ‌نمایند. معمولاً این نوع از رنگ ها باعث می‌ شوند که محیط آشپزخانه دلباز تر و بزرگتر به نظر برسد. فضای آشپزخانه با استفاده از رنگ های کرم و سفید جذاب تر می شوند. البته این نوع از رنگ ها بیشتر در طراحی کلاسیک استفاده می ‌شود. معمولاً استفاده از رنگ های جیغ در این طراحی کاربرد آن چنانی ندارد و بیشتر در طراحی های مدرن استفاده می شود. همانطور که در تصاویر می بینید رنگ ها بیشتر رنگ های سنگین مانند سفید، کرم و یا قهوه ‌ای می ‌باشد.

نکات مهم در طراحی آشپزخانه کلاسیک

توصیه ما به افرادی که قصد طراحی آشپزخانه با فضای کلاسیک را دارند، این است که از طراحان خبره در این امر استفاده نمایند. طراحی کلاسیک مانند یک تیغ دولبه است. اگر از آن آگاهی کامل نداشته باشید، مطمئناً در ادامه طراحی با شکست مواجه خواهید شد. اما فردی که از این طراحی کاملا آگاهی دارند، می توانند با استفاده ازعلمی که در این زمینه دارند بهترین فضا را برای شما به وجود آورند. استفاده از طراحان می ‌تواند هزینه های شما را برای طراحی این فضا کاهش دهد. طراحان ما می توانند بهترین طرح های کلاسیک را در فضای آشپزخانه کلاسیک به وجود آورند. قبل از هرگونه طراحی، می توانید از طرح ها و ایده های طراحان ما مطلع شوید. مطمئن باشید که این طرح ها به گونه ای می باشند که شما را مجاب خواهند کرد که کار خود را از ابتدا تا پایان به ما بسپارید.


جهت دریافت مشاوره با آشیان آرا تماس بگیرید
021-44030289